Sponsorlu Bağlantılar:

Tarım Aracıları: Tarımda iş ve işçi bulma aracılığı görevini yapmak üzere Türkiye İş Kurumu tarafından izin verilen gerçek veya tüzel kişilerdir.

Tarımda aracılık hizmeti, mevsimlik gezici tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla, bulundukları illerden diğer illere giden ya da aynı il içersinde çalışacak tarım işçileri ile tarımsal faaliyette bulunan işverenlere yönelik bir hizmettir. Bu hizmet, Türkiye İş Kurumunca izin verilen gerçek ya da tüzel kişilerce yerine getirilmektedir.

4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 3/d maddesi ile 27/05/2010 tarih ve 27593 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tarımda İş Aracılığı Yönetmeliği kapsamında tarımda iş ve işçi bulma aracısı olarak faaliyette bulunmak isteyen gerçek kişiler ile tüzel kişilerin; izin almak üzere aşağıda yer alan bilgi ve belgelerle birlikte, en yakın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne (İŞKUR) başvurmaları gerekmektedir.

İşçi: Tarım işinde mevsimlik gezici olarak çalışan işçileri,
İşveren: Mevsimlik gezici tarım işçilerini çalıştıran işverenleri,
İşyeri: Konaklama yerinin mücavir alanında bulunan tarım işinin yapıldığı işyerini,
Konaklama yeri: Tarım işçilerinin konakladığı ve tarım işyeri ile aynı mücavir alan sınırlarında bulunan yerleri,
Kurum: Türkiye İş Kurumunu
Mahalli Mülki İdare Amirliği: İşyeri ile konaklama yerinin sınırları içinde bulunduğu il valiliğini veya ilçe kaymakamlığını ifade eder.

Tarım Aracılarının Dikkatine:
"İletişim" bölümünden iletişim bilgilerinizi (Adres, telefon, faks, mail vb) bize yollayabilirsiniz. Bu bilgileri listelere ekleyip yayınlayacağız.

Sponsorlu Bağlantılar:

Copyright © 1997 - 2012 İşkur iş ilanları Tüm hakları saklıdır. Bu sitenin içeriği, tasarımı ve yazılımı iş kur iş ilanları’a aittir ve telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin olmadan kullanılamaz.
Tarım Aracıları: Tarımda iş ve işçi bulma aracılığı görevi - iskurkurs.com
İşkur kursları, İşkur açık iş ilanları, İşkur adresleri, özel istihdam büroları, işsizlik sigortası, tarım aracıları,
işkur, tarım, elçi, geçici, işçi, işçisi, aracısı, mevsimlik